O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ OTRZYMUJĄC OPINIĘ LEKARZA ORZECZNIKA

 

Ubezpieczyciel, decyzję dotyczącą wypłaty odszkodowania, opiera na podstawie opinii lekarza orzecznika. Często zdarza się tak, iż lekarz pracujący z ramienia Towarzystwa, wystawia opinię, która nie kwalifikuje Klienta do wypłaty odszkodowania.


Podany poniżej przykład nawiązuje do tego typu sytuacji, pisze Pani Klaudia:


Ostatnimi czasy przeszłam operację przepukliny. Jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w zakładzie pracy, które dotyczy również operacji chirurgicznych. Starałam się o odszkodowanie, jednak lekarz pracujący z ramienia Towarzystwa 
orzekł (jedynie na podstawie dokumentów leczenia szpitalnego), iż nie kwalifikuję się do uzyskania świadczenia. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?


Zawsze należy pamiętać, iż nie musimy, a wręcz nie powinniśmy polegać jedynie na opinii jednego lekarza. Jeśli ktoś z Państwa znajduje się w podobnej sytuacji, może udać się do niezależnego lekarza wraz z dokumentacją chorobową i odmową ze strony Ubezpieczyciela. Lekarz ten wystawi swoją niezależną opinię. Jeśli będzie ona inna, niż ta otrzymana od orzecznika Ubezpieczalni, należy złożyć odwołanie od decyzji Towarzystwa. Jeśli nie czują się Państwo na siłach walczyć z dużą instytucją, warto skorzystać z usług firmy świadczącej usługi odszkodowawcze. 

Masz więcej pytań lub nie wszystko jest dla Ciebie jasne?

Zadzwoń i skorzystaj z bezpłatnej porady ekspertów IBS!

Infolinia: +48 797 382 708

Pomożemy Ci

Wyślij formularz lub zadzwoń

Imię i nazwisko

Kontakt

Wiadomość

Infolinia: +48 797 382 708
Skype: skype.ibs
Gadu-gadu: 4053104

Czy wiesz, że?

85%

Zaniżone świadczenia

Czy wiesz, że około 85 % wypłacanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe świadczeń jest zaniżonych?

93%

Pomagamy

Czy wiesz, że pomogliśmy już 93% naszych klientów?

Klienci o nas

Ładowanie...